Stavební firma Slivoň s.r.o.

tel. +420 605 206 141, e-mail:info@sfslivon.cz

Tel.:  +420 605 206 141
e-mail:info@sfslivon.cz

Tel.:  +420 605 206 141
e-mail:info@sfslivon.cz

Obytné domy

Rekonstrukce historické tvrze Praha západ

Realizace: 8.2018 – 10.2020

Rekonstrukce objektu, jehož historie sahá do 16. století, probíhala s ohledem na propojení požadavku na moderní bydlení s přáním zachování maxima dobových prvků. Masivní zdi z kamene byly částečně obnaženy, vyčištěny a vyspárovány aby byl zdůrazněn charakter stavby. Krovy byly sneseny a očištěny, upraveny pro nový rozměr střech a znovu použity. Staré bylo navíc vkusně doplněno novým, konkrétně celoštítovým oknem, výklopnýmy střešními okny a unikátním zakázkovým oknem v hřebeni střechy. Podkroví budovy tak působí zcela nezapomenutelným dojmem. 

Objekt obsahuje dvě byé jednotky. Jednu dvoupodlažní, která se ani nedá nazvat klasickým bytem pro svou rozlohu a charakter a jednu více konvenční jednotku více připomínající klasické 2+1 ve vyžším standartu. Velikost objektu také skýtá bohaté zázemí, které umožnilo vznik prostorné dílny, garáže, zázemí pro údržbu zahrady, prostor pro hosty atd.. 

Během rekonstrukce byly některé moderní materiály zcela tabu, například plasty nebo v současnosti tak běžný sádrokarton. Naopak bylo využito masivní dřevo, sklo, ocel, přírodní kámen a kvalitní keramika. Byla realizována různá řešení na míru, například ocelové schodiště v interiéru se vzorem schodnic prořezaným laserem a na místě svařeným včetně zábradlí. Na místě ovšem vznikaly desítky drobných úprav dle přání investora a dílo tak získalo i neodmyslitelný autorský nádech a osobní kouzlo.